Tasakaalu retriit (kätelseis, venitused, qigong ja jooga)

1. apr. 2022 18:00 - 3. apr. 2022 16:00 Koolimäe loomemaja

Meil on suur rõõm teatada, et aprillikuu esimesel nädalavahetusel külastab meid taas tasakaalu meister Jan Jirak Tšehhist ja tema eestvedamisel teeme ühe nädalalõpu retriidi looduse rüpes, sest see toetab meid rohkem kui linnamüra.

See on tema kolmas visiit Eestisse ja me kutsume sellest retriidist osa võtma kõiki neid, kes tunnevad, et tasakaalu teema on nende jaoks hetkel aktuaalne. Jan on täiesti imeline õpetaja, kelle ilus sisemine harmoonia peegeldub tema isiklikus praktikas ja tema õpetamise viisis. Jani lähenemine on äärmiselt individuaalne ja nüansirohke ning ta ei õpeta kaugeltki mitte ainult käte peal seismist….ta õpetab tasakaalu leidmist ja hoidmist!

Jan Jirak on lõpetanud Kopenhaageni Kaasaegse Tsirkuse Akadeemia mille põhitegevuseks oli tasakaalutehnikad (kätelseis, peapealseis, peapealseis trapetsil) ja painduvus. Ta seob oma varasemad Kaasaegse Praha Lavakunstiakadeemia õpingud traditsioonilise tsirkuse ekvilibristikaga ja oma praeguse põhidistsipliiniga, milleks on mitmesugused lääne ja ida võitluskunstid. Jan on ka Praha Traditsioonilise Hiina Meditsiini Instituudi üliõpilane.

Joogal on sellel koolitusel väiksem osakool, teeme Yin joogat keha lõdvestamiseks ja tasakaalustamiseks. Yin jooga ei eelda varasemat kogemust ja sobib absoluutselt kõigile.

Jan ise tutvustab seekordset retriiti nii:

This will be an intensive movement training in a pure nature of Estonia with good food, sauna and sea, acompanied with movement enthusiasts and open-hearted people.

The training will be based on fascial and muscular mobilizing from basic regressions to an advanced exercises, which fundaments are built on a traditional Chinese external Qigong.

Through the fascial release and strengthening, the training continues to an inversion techniques based on a traditional and inventive methods of Jan Jirak’s movement practical and theoretical experience.

Regarding the handstand practice, we will access the whole handstand vocabulary (tuck, pike, straddle, head through, press up, side bends, hollow back, planche, hs push ups, one arm handstand variations and preparations etc.).

There will also be an opportunity to try out and practice on all kinds of handstand equipment, such as handstand blocks & handstand canes.

Theoretical seminar about anatomy & kinesiology of handstands included.

This intensive training event will be wrapped up by the strength training principles accessible for all levels and for release some compensational exercises and Yin Yoga guided by experienced yoga teacher Gerli Järv.

Besides the training we will go for walks to the nature, take a baths in the sea, sauna, eat, sleep, rest and have a lot of fun together.

No worries if you are beginner – we will practice efficiently and safely with respect to every body-type and each individual!
_________________________________________________________________________

Retriit toimub ca tunnise autosõidu kaugusel Tallinnast Haljala vallas, kus meid ootab armas hiljuti renoveeritud Koolimäe Loomemaja, mis asub männimetsas otse mere ääres. Oodatud on kõik, keda see eelnev kõnetab. Lisainfo saamiseks kirjuta gerli@joogaruum.ee või helista 5222425.

Kohtume reedel 01. aprillil kell 18.00 Koolimäe Loomemajas ja lõpetame laagri pühapäeval 03. aprillil kell 16.00.

Retriidi hind on 295.-. Registreerides enne 13. märtsi on hind 265.- euro. Kuna kohtade arv on piiratud, siis huvi korral kirjuta registreerimiseks gerli@joogaruum.ee ja oma koha laagris kindlustad tasudes 100.- euri Joogaruum OÜ kontole (Swedbank: EE242200221052383402, selgitus: Jan Jirak). Ülejäänud summa palume tasuda kohapeal sularahas. Summa sisaldab nii majutust kui taimseid söögikordi (va transport).

PS! Kui sa mingil põhjusel ei saa osaleda, siis anna sellest kindlasti teada gerli@joogaruum.ee.

Teavitades oma mitteosalemisest vähemalt 10 päeva enne ürituse toimumist, tagastame 100% tasutud maksumusest. Teatades mitteosalemisest hiljem, siis ettemaksu ei tagastata.

Retriidi ärajäämisel tagastatakse osalustasu täies ulatuses.

Armastusega,
Gerli Järv