Loome ühenduse looduse ja loomulikkuse vahel

Jooga stiilid

Täna leiad meie tunniplaanist kolm erinevat tundi, intensiivsema Vinyasa tunni, hästi rahuliku Yin jooga ja kombineeritud Yin-Yang tunni. Selleks, et kogeda terviklikkust ja tasakaalu nii füüsilises kui vaimses mõttes, oleks kasulik kui lubaksime kogeda endal mõlemat, nii vaikust kui aktiivsust, nii pimedust kui valgust, nii kergust kui raskust, nii meeldivat kui ebameeldivat jne. Seepärast soovitame võimalusel praktiseerida nii Vinyasa kui Yin joogat või siis valida just Yin-Yang tunni, kus need kaks stiili on juba kokku pandud.

Kui soovid Joogaruumiga liituda ja sa alles alustad joogaga, siis Yin jooga ei eelda eelnevat füüsilist ettevalmistust, see sobib kõigile sõltumata vanusest ja kehakaalust. Tegemist on äärmiselt rahuliku joogastiiliga, mis seisneb lõdvestuses ja mis parandab liigeste, fastiate, kõõluste liikuvust ja arendab painduvust. Meelele on see hästi rahustav ja vaimses mõttes õpetab see elu aktsepteerima ja usaldama ning vooluga kaasa minema. Me ei saa nõuda kellelgi või millelgi olemast see, mida me vajame selleks, et tunda end hästi ja armastatuna. Yin jooga aitab tasakesi liikuda selles suunas, et tunda end tingimusteta hästi ja armastatuna.

Kui sind huvitab just aktiivsem st Vinyasa jooga, mille eesmärk on tugevdada lihaseid ja luustikku, arendada painduvust ja tasakaalu, parandada vereringet ja ergastada meelt, siis siia tundi tulles oleks hea kui sul oleks mõningane füüsiline ettevalmistus. Täitsa alustajale soovitame esialgu tulla Yin-Yang tundi ja kui tunned, et see jõukohane, siis võid julgesti tulla juba pikematesse Vinyasa tundidesse. Kui sul on varasem kokkupuude joogaga olemas, siis võid julgesti tulla ükskõik millisesse tundi, peaasi, et liigud oma keha kuulates.

icon

Vinyasa Flow

Dünaamiline joogastiil, kus hingamine ja liikumine on omavahel sünkroniseeritud. Sagedased Vinyasad hoiavad energiataseme kõrgel ja aitavad luua kergemat ning tugevamat keha ja puhtamat meelt. Selle joogastiili juured on seotud Ashtanga jooga süsteemiga, aga seeriate ülesehitus varieerub ning on erinev traditsioonilise Ashtanga seeriatest. Enamasti on tundidel kindel fookus, mis aitab vaikselt keha avada, sügavamale vaadata. Kuna seeriad on pidevas muutumises, siis seeläbi õpime eksistentsi aktsepteerima, sest see on üks pidev muutuste voog, mis ei lõpe kunagi ja ainuke viis elada õnnelikku elu on see kui me aktsepteerime neid muutusi ja mõistame nende kasulikkust ja vajalikkust ning õpime neid armastama.
icon

Yin-Yang Flow

Ühendab endas Yin ja Yang ehk Vinyasa stiili. Nagu nimigi viitab pärineb selle tunni nimi Yin-Yang kontseptsioonist, mis viitab sellele, et meie maailma loomus on duaalsus st iga elu aspekt koosneb kontrastsetest poolustest ja tasakaal tähendab, et me mõistame seda kõigi nähtuste duaalset olemust kui ürgse eksistentsi mängu. Need kaks poolust täiendavad teineteist, säilitavad teineteist, loovad teineteist, kontrollivad teineteist ja on teineteise lahutamatud osad. Üks ei saa eksisteerida ilma teiseta ja nad püüdlevad koos tasakaalu poole. On oluline rõhutada, et kehale on vajalik nii yang kui yin stiilis praktika, need täiendavad teineteist nii füüsiliselt, emotsionaalselt kui mentaalselt. Kui yang joogastiilid...
icon

Yin yoga

Hästi passiivne joogastiil, kus poose hoitakse kauem ja mille olemus seisneb lõdvestuses. Ja just lõdvestumise abil liigutakse pindmistest lihastest sügavamale, venitades ja avades sügavamaid kudesid (sidekude, sidemed, kõõlused, kõhresid ja fastiaid). Yin jooga ühendab endas jooga, meditatsiooni tehnikad ja hiina meditsiini meridiaanide teaduse. See viimane tähendab lühidalt öeldes seda, et kõik Yin jooga poosid mõjutavad konkreetseid energiakanaleid meie kehas ja aitavad vabastada sinna kogunenud pingeid ja plokke ning rahustavad meie närvisüsteemi. Taoistlikkus joogas, kus asuvad Yin jooga juured, ei tähenda yin ja yang mitte niivõrd naiselikkust ja mehelikkust, kuivõrd vastuvõttlikust ja aktiivsust. Harmoonia ja tervis saavutatakse kui elu erinevate aspektide...