Yang retriit – valgusesse peidetud pimedus!

26. nov. 2021 18:00 - 28. nov. 2021 16:00 Koolimäe loomemaja

Novembrikuu viimasel nädalavahetusel kutsume taas teid Koolimäe Loomemajja, kus seekord püüame tugevdada kontakti oma yang energiaga.

Yin ja yang energia pole vastandid, nad on ühe energia kaks nägu. Nad on üks. Yin ja yang moodustavad universumi terviklikkuse. Nad annavad teineteisele tähenduse. Valgus ei saa eksisteerida ilma pimeduseta. Tegevus on võimatu tegevuseta. Sissehingamine ei saa eksiteerida ilma väljahingamiseta. Olemine sõltub tegemisest ja tegemine sõltub olemisest.

Kui oktoobrikuises retriidis keskendusime eelkõige yin, siis novembrikuises retriidis eelkõige yang energiale.
Yang energia on meie kõigi sees olemas, pole vahet, kas tegu on mehe või naisega. Meesenergia on aspekt, mis on suunatud väljapoole. Just see osa Jumalast või Vaimust, mis aitab Vaimul materialiseeruda ja kuju võtta. Meesenergia sisaldab seetõttu tugevat loovat jõudu. Meesenergia jaoks on loomulik olla väga keskendunud ja eesmärgile orienteeritud. Nii loob meesenergia individuaalsust. Meesenergia võimaldab meil eralduda tervikust ja seista üksi ning olla konkreetne indiviid.

Kui arvestada seda, et me tuleme hästi yangilikust ajastust ja ühiskonnast, siis võib tekkida küsimus, miks sarnast retriiti vaja on, kui me nagunii peaks oma yang energiaga väga heas kontaktis olema. Tegelikult on selle aja ja ajastu kõige pakilisem küsimus meessoost energia muundumine/ transformatsioon! Nüüd on käes meesenergia uue määratluse aeg. See uus meesenergia laine soovib naisenergiaga ühineda ja minna koos uude ajastusse. Kuid samal ajal on meesenergia vanem laine endiselt aktiivne ja osutab vastupanu. Ja see vastupanu võib olla hävitav ning suurt nii sisemist kui välist eraldatuse tunnet loov.

On oluline sõlmida oma meesenergiaga rahu, tunnistada oma individuaalsust, oma ainulaadsust, oma “olemust”. Elus on üks oluline üksindus, millel pole midagi pistmist üksildusega, see on seotud sellega, et oled „mina”, ainulaadne indiviid. Selle üksinduse omaksvõtmine ei takista teistega sügavate sidemete kogemist. Kui võtame tõepoolest omaks oma individuaalsuse, saab meist võimekas, iseseisev ja loov üksikisik, kes suudab oma energiat sügavalt kellegagi või millegagi jagada, sest me ei karda selles end kaotada ega oma individuaalsusest loobuda.

Selles Yang retriidis kasutame erinevaid yang kvaliteete, et oma meesenergiat tervendada, et tuua rohkem mängulisust ja rõõmu oma ellu. Loomulikult teeme seekordses retriidis palju Vinyasa joogat, aga ka Yin joogat, kuna see nii ilusti toetab meesenergia tervenemist. See saab olema ilus terviklik kulgemine juurtšakrast üles kroontšakrani välja. Lisaks joogale teeme muid praktikaid, mis aitavad oma yang energiale rohkem toetuda. Me võtame aega iseenda teadvustamiseks ja väärtustamiseks ning teeme ruumi seni tunnistamatule.

Kellele see retriit on mõeldud? Ootame kõiki, keda see eelnev kõnetab ja varasem joogakogemus pole sugugi tingimata vajalik. Kõige olulisem on, et oskad oma keha kuulata ja liikuda vastavalt sellele. Usume, et sellest retriidist võib tuge olla neile, kes vajavad oma elus praegu seda väikest tõuget, et mingid muutused sisse viia või kes üldse ei tea, kuidas ning mis suunas hetkel edasi minna. Ka see on täiesti ok, kui tahad lihtsalt kinkida oma kehale rohkem tähelepanu ja veeta aega toredas seltskonnas.

Meie Yang retriit toimub ca 75 min autosõidu kaugusel Tallinnast Koolimäe Loomemajas, kus on toimunud ka meie selle aasta varasemad laagerdumised. See asub Võsult 4km kaugusel otse mere ääres mändide all. Loomemajas on ilus kaminaga saal meie ühistegevuste jaoks ning mõnusad hubased kahesed toad, et saaksid vajadusel vahepeal omaette olla.

Lisainfo saamiseks kirjuta gerli@joogaruum.ee või helista 5222425.
Kohtume reedel 26. novembril kell 18.00 Koolimäe Loomemajas ja lõpetame laagri pühapäeval 28. novembril kell 16.00.

Laagri hind on 235.-
Registreerimiseks kirjuta gerli@joogaruum.ee ja oma koha laagris kindlustad tasudes 100.- euri Joogaruum OÜ kontole (Swedbank: EE242200221052383402, selgitus: Yang retriit). Summa sisaldab lisaks praktikatele nii majutust kui taimseid söögikordi (va transport).

PS! Kui sa mingil põhjusel ei saa osaleda, siis anna sellest kindlasti teada gerli@joogaruum.ee.
Teavitades oma mitteosalemisest vähemalt 15 päeva enne ürituse toimumist, tagastame 100% tasutud maksumusest. Teatades mitteosalemisest hiljem, siis ettemaksu osa ei tagastata.

Laagri ärajäämisel tagastatakse osalustasu täies ulatuses või sõlmitakse kokkulepe järgmises laagris osalemise kohta.

Armastusega, Gerli, Ereli ja Allan

Facebook