Zen movement retreat/ kätelseisu ja jooga retriit

24. sept. 2021 18:00 - 26. sept. 2021 16:00 Kooli, Koolimäe, 45420 Lääne-Viru maakond
Meil on suur rõõm teatada, et septembri lõpus külastab Eestit taas Jan Jirak, kes seekord rõõmustab meid pikema nädalalõpu retriidiga, mis sisaldab kätelseisu praktikaid, qigongi, joogat ja meditatsioone. Jan külastas esmakordselt Eestit eelmise aasta märtsi keskel vahetult enne kevadist lockdowni, mistõttu jäid paljud ilma võimalusest kohtuda täiesti imelise tasakaalu meistriga, kelle ilus sisemine harmoonia peegeldub tema isiklikus praktikas ja tema õpetamise viisis. Jani lähenemine on äärmiselt individuaalne ja nüansirohke ning ta ei õpeta kaugeltki mitte ainult käte peal seismist….ta õpetab tasakaalu leidmist ja hoidmist!
Jan Jirak on lõpetanud Kopenhaageni Kaasaegse Tsirkuse Akadeemia mille põhitegevuseks oli tasakaalutehnikad (kätelseis, peapealseis, peapealseis trapetsil) ja painduvus. Ta seob oma varasemad Kaasaegse Praha Lavakunstiakadeemia õpingud traditsioonilise tsirkuse ekvilibristikaga ja oma praeguse põhidistsipliiniga, milleks on mitmesugused lääne ja ida võitluskunstid.
Ta ise tutvustab eelseisvat retriiti nii:
To remain in meditative, in other words, concentrated state of mind in a physical activity such as hand balancing or some deep mobility locomotions could be considered as a form of virtuosity in craftsmenship. Something, what old Chinese call Kung Fu. Kung fu could be any kind of repetative activity, we can improve to the state of great precision and effortlessness.
An analytical approach in movement theory fused with original training methodology to improve your practice in various physical disciplines.
Difficulty: Regressions for all levels will be taught, so no worries if you’re complete beginner. Main goal is to understand and eventually learn one arm handstand, press to handstand, walkover through wheel pose etc.
Accesible for everyone, who wants to learn something new, progress something old and reunite with others of the same interest.
Retriit toimub ca tunnise autosõidu kaugusel Tallinnast Haljala vallas, kus meid ootab armas hiljuti renoveeritud Koolimäe Loomemaja, mis asub männimetsas otse mere ääres. Oodatud on kõik, keda see eelnev kõnetab. Lisainfo saamiseks kirjuta gerli@joogaruum.ee või helista 5222425.
Kohtume reedel 24. septembril kell 18.00 Koolimäe Loomemajas ja lõpetame laagri pühapäeval 26. septembril kell 16.00.
Retriidi hind on kuni 5. septembrini 265.- eur ja sealt edasi 285.- eur. Kuna kohtade arv on piiratud, siis huvi korral kirjuta registreerimiseks gerli@joogaruum.ee ja oma koha laagris kindlustad tasudes 100.- euri Joogaruum OÜ kontole (Swedbank: EE242200221052383402, selgitus: Jan Jirak). Ülejäänud summa palume tasuda kohapeal sularahas 24ndal septembril. Summa sisaldab nii majutust kui taimseid söögikordi (va transport).
PS! Kui sa mingil põhjusel ei saa osaleda, siis anna sellest kindlasti teada gerli@joogaruum.ee.
Teavitades oma mitteosalemisest vähemalt 15 päeva enne ürituse toimumist, tagastame 100% tasutud maksumusest. Teatades mitteosalemisest hiljem, siis ettemaksu ei tagastata.
Retriidi ärajäämisel tagastatakse osalustasu täies ulatuses.