Elisabeth Elmend

Jooga on minu jaoks teekond lõpmatusse, kuhu pole võimalik kohale jõuda, sest muutused ja areng toimuvad pidevalt, nii füüsilisel kui ka vaimsel tasandil ning see paelubki mind jooga juures kõige rohkem!

Jooga juurde jõudsin juba teismelisena, kui see aitas mind maandada ja rahustada pärast ärevaid koolipäevi. Ma polnud üheski treeningus seda enne kogenud, et tund oli üsna raske ja väljakutsuv, aga samas polnud võistlemist ega võrdlemist mitte kellegi teisega. See sünkroonis liikumine ja hingamine koos teistega hoopis toetas mind tohutult.

Kordagi ei tundnud ma matil tunnet, et ma pole piisav. Iga tund sain valida täpselt oma keha järgi liikumise ja hakkasin märkama ka arengut, kuidas sõrmed olid varvastel järjest lähemal, keha tugevam ja rüht sirgem ning kuidas meel on samuti palju rahulikum. Selletõttu julgustan ka joogatundides inimesi hästi oma keha kuulama ja tegema täpselt nii palju, kui keha sel hetkel lubab, ilma võrdlemata ja kriitikata.

Ühel hetkel märkad, kuidas joogapraktika toob muutusi ka väljaspool matti ja kuidas see hakkab toetama igapäevaselt erinevatest situatsioonides. Märkan rohkem oma keha ja seda, kuidas ta reageerib erinevatele olukordadele ja kuidas keerulistes olukordades hingamine aitab. Jooga on toonud minu ellu juurde palju usaldust, enesekindlust, aktsepteerimist, rohkem märkamist ja kohalolu. Samuti lihtsalt kulgemist, kus ma ei nõua enam endalt liiga palju, ei võta liialt kohustusi ega kiirusta. Mu elu on tänu joogale palju-palju rahulikum ja ma naudin ka väga lihtsalt olemist, kuigi ühiskond nõuab meilt pidevalt midagi tegemist või kuhugi minemist, siis ma teen järjest rohkem oma südame järgi ja märkan kohe, kui miski ei toeta mind.

Võin julgelt öelda, et jooga on minu elu kõige suurem kirg! Ma ei armasta üldse rutiini ja tüdinen kiiresti enamus tegevustest või hobidest, aga jooga on ainuke tegevus, mis on jäänud minu ellu regulaarselt ning ükski nädal ei möödu mul ilma yin või yang praktikata ning nii juba 7 aastat.

Ja oi kui tänulik ma olen, et saan oma suurimat kirge jagada ka teistega! Minu südamest Sinu südamesse!