Gerli Järv

Nende viimase kümne aastaga on jooga haaranud mind täielikult oma embusesse ning sellest on väga orgaaniliselt saanud minu elustiil, mis hõlmab nii asana praktikat, hingamist, meditatsiooni, toitumist, lahti laskmist kui ka kohalolekut. Ma naudin üha rohkem ja üha teadlikumalt igat sammu sellel teekonnal, neid muutusi ja arengut, sügavusi ja kõrgusi, võimalusi ja takistusi, vaikust ja tormi, selgust ja segadust……sest nii tasapisi õpin ma tundma iseennast ja saan realiseerida oma tõelist mina.

Jooga on õpetanud mulle hetkes elamist, iseenda aktsepteerimist ja tingimusteta armastamist, elu usaldamist ja nautimist ning muutuste tervitamist. Jooga on aidanud mul üha sügavamalt mõista kuivõrd imeline instrument on meie keha ja kui oluline on seda suhet oma kehaga hoida ning tervendada, sest seeläbi saame üha paremini mõistma oma hinge keelt.

Tervise ja tasakaalu hoidmiseks praktiseerin paralleelselt nii Vinyasa kui Yin joogat, mis teineteist minu kogemusel nii imeliselt toetavad ja täiendavad ning aitavad üha sügavamalt tunnetada ja mõista iseenda terviklikkust. Joogatunde juhendades lähtun oma õpetaja Larry Schultzi printsiibist – teistega jagan vaid seda, mida ise praktiseerin ja millega on kogemuslik kokkupuude. Võimalus jagada oma joogaarmastust teistega on minu jaoks äärmiselt suur õnn ja ma olen südamest tänulik kõigile neile inimestele, kellega mul on olnud võimalus koos joogatada, sest tänu neile tunnistan üha selgemini oma tugevusi ja nõrkusi ning nii saan areneda nii õpetaja kui inimesena.

//@yogagerli